Konserwacja i kalibracja detektorów, czujników gazu

Konserwacja i kalibracja detektorów, czujników gazu

Systematyczna kalibracja czujników gazu i mierników stężeń jest warunkiem prawidłowego działania tych urządzeń oraz spełniania funkcji, do której są przeznaczone.

Kalibracja detektorów gazu jest fundamentem działalności naszej firmy – zapewniamy kompleksowe usługi w zakresie kalibracji, przeglądów oraz konserwacji stacjonarnych systemów detekcji gazów i mierników przenośnych.

Kalibracja detektorów gazu – co ile ją przeprowadzać?

Zgodnie z zaleceniami kalibrację urządzeń do detekcji gazów powinno się przeprowadzać raz na 6 – 36 miesięcy w zależności od rodzaju urządzenia. Kalibracja detektora wymagana jest także w sytuacji, kiedy urządzenie zostało zatrute mieszanką gazów o zbyt wysokim stężeniu, co zdarza się np. przy nieprawidłowo wykonanym przeglądzie.

 

Dlaczego kalibracja czujnika gazu jest niezbędna?

Z czasem czujniki pomiarowe, używane w produkcji detektorów, tracą swoje właściwości. Przeważnie następuje tzw. „rozregulowanie”, co przekłada się na niewłaściwą reakcję całego systemu. Przykładem może być zły odczyt (zawyżanie lub zaniżanie) wartości stężenia gazu niebezpiecznego (np. CO, LPG lub innego medium). Kalibracja detektorów ma na celu także wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w pracy urządzenia, pozwala to na szybką reakcję w celu uniknięcia awarii całego systemu (centrale wraz z poszczególnymi elementami).

 

Kalibracja detektorów gazu – Warszawa

Nasze centrum serwisowe oraz biuro sprzedaży znajduje się w Warszawie, jednak świadczymy usługi Klientom z całego kraju. W zależności od potrzeb Klienta i warunków obiektowych proponujemy dwa rodzaje serwisu:

  • Demontaż czujników (głowic pomiarowych) i wysyłka ich do naszego punktu serwisowego (kontakt). Takie rozwiązanie stosowane jest w momencie, gdy mamy możliwość odcięcia kilku punktów pomiarowych lub są to urządzenia przenośne.

    W przypadku wyboru tej formy, prosimy o zapakowanie urządzeń do paczki i dołączenie pisemnego zlecenia serwisowego, zawierającego dane do wystawienia faktury, wykaz zawartości paczki, dane kontaktowe oraz ewentualne uwagi. Przesyłki prosimy adresować na adres naszej siedziby.


  • Dojazd do Klienta pod wskazany adres na terenie całego kraju. Ten rodzaj serwisu proponujemy w sytuacjach, kiedy systemy detekcji pracują i nie można „wyłączyć” pojedynczych elementów pomiarowych (głowic). Serwis wykonywany jest wtedy na miejscu, co gwarantuje ciągłość pracy systemu detekcji

    W przypadku wyboru tej formy, prosimy o kontakt bezpośredni z pracownikami naszej firmy w celu ustalenia szczegółów i kosztów usługi.

 

Kalibracja detektorów gazu – przepisy

Po zakończonym serwisie Klient otrzymuje zaświadczenie z wykonanej usługi. Do kalibracji urządzeń stosujemy atestowane gazy producentów krajowych, jak również sprowadzamy mieszaniny kalibracyjne z Europy. Cały proces odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami i daje pewność prawidłowego działania detektorów. Kalibracja oraz proces produkcji odbywa się zgodnie z regulaminami wewnętrznymi. Mamy wdrożony system ISO 9001:2015.

 

Kalibracja detektorów gazu – cena

Cena kalibracji zależy od rodzaju urządzenia, ilości oraz medium kalibracyjnego. Wszelkie zapytania prosimy kierować bezpośrednio na naszego maila. Staramy się odpowiadać w ciągu 24h.

Zapytaj o usługę    Poznaj rozwiązania firmy Sapel: