Serwis detektorów i czujników gazu

Serwis detektorów i czujników gazu

Serwis systemów detekcji gazu to czynność niezbędna do zachowania lub przywrócenia prawidłowej pracy urządzenia, a tym samym zagwarantowania bezpieczeństwa w miejscach, w których są wykorzystywane do detekcji stężenia gazów niebezpiecznych. Serwis systemu detekcji gazów przeprowadzamy w każdej sytuacji, kiedy zachodzi podejrzenie nieprawidłowego działania urządzenia, np. rozkalibrowania.


System detekcji gazu – gwarancyjny czy pogwarancyjny?

Firma Sapel przeprowadza zarówno gwarancyjne, jak i pogwaracyjne serwisowanie ręcznych oraz stacjonarnych detektorów gazu. Specjalistyczny serwis detektorów gazu polega na dokładnym zbadaniu stanu technicznego i wizualnego każdego urządzenia.
Każdy detektor (urządzenie) poddawany jest testom sprawności.

 

 

Przed podjęciem jakichkolwiek prac serwisowych ustalamy kosztorys ewentualnych napraw i konsultujemy go z Klientem.

Taka forma współpracy jest korzystna dla wszystkich Klientów, ale przede wszystkim dla tych, dla których ciągłość pracy systemów detekcji gazu jest krytycznym elementem bezpieczeństwa i ciągłości pracy.

Po akceptacji w/w kosztów oraz terminu realizacji przystępujemy do prac serwisowych, obejmujących etapy:

  • analiza przypadku – serwis detektorów wielogazowych, jednogazowych i stacjonarnych systemów detekcji gazu rozpoczynamy od dokładnej diagnozy zaistniałego problemu;

  • przegląd techniczny – kolejny krok to dokładny przegląd wszystkich elementów i części wchodzących w skład detektora lub systemu detekcji gazu;

  • kalibracja – w fachowej terminologii określana jako wzorcowanie, jest to etap serwisu, który polega na regulacji czułości układu pomiarowego, serwis czujników gazów ma na celu przywrócenie prawidłowości wskazań pomiarów;

  • wystawienie zaświadczenia – serwis systemu detekcji gazów lub detektorów osobistych kończy wydaniem stosownego zaświadczenia o jego sprawności oraz dokładności dokonywania pomiarów.
Serwis detektorów i czujników gazu

 

Systemy detekcji gazów – serwis

Jako firma na rynku usług specjalistycznych proponujemy serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny, który polega na fachowym przeglądzie i sprawdzeniu urządzenia pod względem technicznym jak i wizualnym. Każdy detektor (urządzenie) poddawany jest testom sprawności. Każda część zostaje dokładnie wyczyszczona, a niesprawne elementy wymienione na nowe, oryginalne. Po tym etapie następuje sprawdzenie czy urządzenie działa w odpowiedni sposób. Następnie przystępujemy do kalibracji, aby sprzęt, który od nas „wychodzi” był sprawy i nadający się do działania na najwyższym poziomie.

 

 

Serwis mierników wielogazowych i jednogazowych – usługa na najwyższym poziomie

Wychodzimy z założenia, że tylko pełna i profesjonalna obsługa serwisowa gwarantuje oszczędności i bezawaryjną pracę systemów i urządzeń związanych z detekcją gazów. Dlatego też proponujemy naszym Klientom podpisywanie umów na obsługę serwisową posiadanych urządzeń i systemów detekcji. Na podstawie doświadczenia stwierdzamy, że za pomocą rutynowych przeglądów konserwacyjnych można w porę dokonać małych niezbędnych napraw, zanim dojdzie do poważnych uszkodzeń i drogich wymian uszkodzonych części.

 

 

Detektory gazu – serwis na miejscu lub w naszej siedzibie

Serwis detektorów przenośnych lub zdemontowanych głowic i detektorów może odbywać się w siedzibie naszej firmy w Warszawie i po uprzednim wysłaniu urządzenia. Zalecamy aby w każdej paczce znalazły się także dane kontaktowe użytkownika, dane do wystawienia faktury oraz krótki opis problemu/potrzeb. W przypadku, kiedy w danym obiekcie nie istnieje możliwość odłączenia głowicy od systemu i zatrzymania jego pracy, serwis wykonujemy na miejscu, zapewniając ciągłość pracy systemu detekcji gazu. Usługa wyceniana jest indywidualnie po uprzednim skontaktowaniu się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Aby przyspieszyć procedurę zalecamy przesłanie zapytania zawierającego takie informacje jak: adres obiektu, nazwa systemu, ilość detektorów, numery seryjne jeśli są widoczne oraz kontakt do osoby odpowiedzialnej.

 

 

Zapytaj o usługę    Poznaj rozwiązania firmy Sapel: